יום רביעי, 27 במרץ 2013

מעקות דקורטיביים


כשמתכננים עיצוב פנים של מקום כלשהו, חשוב לתת את הדעת על כל הפרטים, קטנים וגדולים כאחד. השאיפה היא ליצור אחידות סגנונית ברוב המקרים, כלומר איזושהי תחושה של זרימה שמלווה אותך במעבר בין החדרים השונים של המבנה. הדבר נכון גם בסגנון העיצוב האקלקטי שבו שואבים רעיונות ומוטיבים מתחומי עיצוב שונים. סגנון אחד שדווקא לא עונה על ההגדרה הזו הוא סגנון העיצוב של מלונות בוטיק. במקומות כאלו דווקא הייחודיות היא זו שמכתיבה את הכללים. במלונות בוטיק רבים כל חלל מעוצב בסגנון שונה לחלוטין. הסגנון השונה מבחין בין החדרים וכך ניתן למצוא למשל חדר בסגנון רומי עתיק, חדר בסגנון בקתת אהבה, חדר בסגנון ארמונות צרפת ועוד.

אך כפי שציינו, השאיפה היא שכל האלמנטים העיצוביים ישתלבו זה בזה לכדי יצירת סגנון מוביל אחד. כך למשל אם אתם מעוניינים בסגנון עיצוב כפרי, חשוב שבכל המקומות בבית ישלטו הגוונים החמים כמו אדום או צהוב, שחומרי הגלם יהיו מבוססים על חומרים טבעיים כגון עץ טבעי, בדים, אבנים, קש ובמבוק ושהקווים באופן כללי יהיו עגולים ונעימים. במידה ותבחרו בסגנון עיצוב מודרני יותר, תצטרכו להקפיד על מוטיבים מתכתיים מעולם העיצוב התעשייתי כגון נירוסטה ופלסטיק, קווים חדים וכיו"ב. העניין הוא שכל האלמנטים כמו מעקות, ריצוף, חיפוי קיר, מידוף וכיו"ב ישתלבו זה בזה וישלימו זה את זה מבחינה סגנונית.

מעקות דקורטיביים, כי אין להשאיר דבר ליד הגורל

ההבדל בין חלל שמעוצב בצורה יוצאת דופן ומרשימה לבין חלל שמעוצב בצורה איכותית אך לא מושלמת הוא תשומת הלב שמוענקת לפרטים הקטנים. האם אתם מכירים את הפתגם שאומר שאם אתם נכנסים למסעדה והשירותים בה לא נקיים אז פשוט עדיף לעזוב אותה ולא לשבת בה אפילו? הפתגם הזה מתבסס על אותו עיקרון. הרעיון הוא שתשומת הלב צריכה להינתן לכל הפרטים כולם. לעתים קרובות נוטים לתת תשומת לב רק לפרט אחד ומרוב שמשקיעים בו מחשבה, מזניחים את כל השאר.

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים
שימו לב מתי אתם מרגישים שהשקיעו בחלל תשומת לב לכל הפרטים ומתי תשומת הלב הלכה לאיבוד בפרטים הקטנים. במידה והקדישו תשומת לב לכל האלמנטים כולם, רק אז מרגישים כי השלם מתעלה על סך חלקיו בסינרגיזם מושלם. כאשר עושים שימוש באותם מעקות מבית סטייל אוף סטיל, כאשר אפילו האלמנט שלכאורה הוא השולי ביותר זוכה ליחס עיצובי, אז אתם יודעים שהשקעתם באמת. ומעקה שהוא לכאורה אלמנט שנועד לבטיחות יכול בהחלט להשלים את העיצוב של החלל ולהפיח בו שלמות. בתלות בסגנון העיצוב הכללי יש לבחור את חומר הגלם ליצירת מעקה בטיחות. סגנון כפרי ייהנה ממעקה עץ או אבן, סגנון עיצוב מודרני יאהב מעקה נירוסטה או זכוכית וכיו"ב. העיקר הוא לא להזניח את תחום הבטיחות ולכן יש לוודא שבעל המקצוע מחזיק בתווי תקן ומעניק לכם תעודת אחריות על העבודות. בהצלחה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה